
RAF Electronic Hardware
Product No:
3051-C-632-B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
1/4 RD X 1/2 LENGTH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.3015
1.3015
5
1.0811
5.4055
10
0.97375
9.7375
25
0.86564
21.641
50
0.779
38.95
100
0.757245
75.7245
250
0.735642
183.9105
500
0.71402
357.01
1000
0.649097
649.097
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Swage |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.635" (16.13mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Screw, Thread Size | #6-32 |
| Base Product Number | 3051-C |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.500" (12.70mm) 1/2" |