
Phoenix Contact
Product No:
3064140
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.6075
4.6075
10
4.48305
44.8305
50
4.1895
209.475
100
3.85434
385.434
250
3.561094
890.2735
500
3.393533
1696.7665
1000
3.18402
3184.02
2500
2.76507
6912.675
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE UT |
| Package | Bulk |
| Features | Diode |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 500 mA |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 0.5 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 5.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |