
Phoenix Contact
Product No:
3064247
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FEED-THROUGH TERMINAL BLOCK CONN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.964
2.964
10
2.88705
28.8705
50
2.698
134.9
100
2.48216
248.216
250
2.2933
573.325
500
2.18538
1092.69
1000
2.05048
2050.48
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE UT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 57 A |
| Voltage - IEC | 1000V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 10.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 6-20 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-16mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |