
Phoenix Contact
Product No:
3073995
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONN 10-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.2715
13.2715
10
12.90955
129.0955
50
12.065
603.25
100
11.099895
1109.9895
250
10.255288
2563.822
500
9.772726
4886.363
1000
9.16941
9169.41
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Disconnect, Isolated |
| Color | Black |
| Series | CLIPLINE UT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | 5mm x 20mm |
| Current - UL | 10 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 6.3 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Fuse, Lever |
| Number of Levels | 2; 1 Grounded |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 6.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |