30D186M035BA2T
Vishay Sprague
Product No:
30D186M035BA2T
Description:
CAP ALUM 18UF 20% 35V AXIAL
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 18 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.248" Dia x 0.512" L (6.30mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C