30D206F150DH2T
Vishay Sprague
Product No:
30D206F150DH2T
Description:
CAP ALUM 20UF 150V AXIAL
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 20 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 150 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.374" Dia x 1.496" L (9.50mm x 38.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C