30D207G006DC2
Vishay Sprague
Product No:
30D207G006DC2
Description:
CAP ALUM 200UF 6V AXIAL
Ratings -
Tolerance -10%, +75%
Capacitance 200 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 6 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.374" Dia x 0.807" L (9.50mm x 20.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C