30D207G016DF5A
Vishay Sprague
Product No:
30D207G016DF5A
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP ALUM 200UF 16V AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 291
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Sprague
Series 30D
Package Bulk
Ratings -
Tolerance -10%, +75%
Capacitance 200 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Polarization Polar
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial, Can
Product Status Active
Voltage - Rated 16 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.374" Dia x 1.260" L (9.50mm x 32.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C