30D226M025BA5A
Vishay Sprague
Product No:
30D226M025BA5A
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 25V AXIAL
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.248" Dia x 0.512" L (6.30mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 67 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 93.8 mA @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 13.27Ohm @ 120Hz