
Vishay Sprague
Product No:
30D256G025CB5
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 25UF 25V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.8545
4.8545
10
4.37285
43.7285
50
3.78993
189.4965
100
3.304005
330.4005
500
2.720971
1360.4855
1000
2.52661
2526.61
2500
2.478028
6195.07
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sprague |
| Series | 30D |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | -10%, +75% |
| Capacitance | 25 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.315" Dia x 0.689" L (8.00mm x 17.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |