
Vishay Sprague
Product No:
30D337M010CC2A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 10V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.0755
4.0755
10
3.66605
36.6605
50
3.17737
158.8685
100
2.770105
277.0105
500
2.281235
1140.6175
1000
2.118282
2118.282
2500
2.077546
5193.865
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sprague |
| Series | 30D |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 330 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 325 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 455 mA @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.081Ohm @ 120Hz |