30D506G025CC5
Vishay Sprague
Product No:
30D506G025CC5
Description:
CAP ALUM 50UF 25V AXIAL
Ratings -
Tolerance -10%, +75%
Capacitance 50 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C