30D506G050DD5A
Vishay Sprague
Product No:
30D506G050DD5A
Description:
CAP ALUM 50UF 50V AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 170
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Tolerance -10%, +75%
Capacitance 50 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.374" Dia x 0.945" L (9.50mm x 24.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C