
Delta Electronics
Product No:
30DKCS5
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
LINE FILTER 115/250VAC 30A CHASS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.292
20.292
10
19.6612
196.612
25
19.02698
475.6745
50
18.39257
919.6285
100
16.490005
1649.0005
250
15.855728
3963.932
500
15.538618
7769.309
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Delta Electronics |
| Series | DK |
| Current | 30 A |
| Package | Box |
| Inductance | 590µH |
| Filter Type | Single Phase |
| Applications | General Purpose |
| Configuration | Single Stage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA, UR, VDE |
| Termination Style | Threaded Post (8-32) |
| Voltage - Rated AC | 115V, 250V |
| Voltage - Rated DC | - |
| Frequency - Operating | 50/60Hz |
| Operating Temperature | -25°C ~ 100°C |