30KP180A
Solid State Inc.
Product No:
30KP180A
Manufacturer:
Solid State Inc.
Package:
DO-204AP
Batch:
Datasheet:
Description:
30KW TVS UNIDIRECTIONAL
User Guide
Mfr Solid State Inc.
Type Zener
Series -
Package Bulk
Applications General Purpose
Mounting Type Through Hole
Package / Case DO-204AP, Axial
Product Status Active
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Operating Temperature -
Power Line Protection No
Bidirectional Channels 1
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package DO-204AP
Voltage - Breakdown (Min) -
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V