Home / Tape / 31-50-3903-GREY
31-50-3903-GREY
3M (TC)
Product No:
31-50-3903-GREY
Description:
TAPE DUCT CLOTH GRAY 31"X 50YDS
User Guide
Mfr 3M (TC)
Color Gray
Usage -
Width 31.00" (787.40mm)
Tape Type Duct Tape
Thickness 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Thickness - Backing, Carrier -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)