353TB5C14CT
CTS-Frequency Controls
Product No:
353TB5C14CT
Description:
XTAL OSC VCXO 14.3180MHZ HCMOS
Function Enable/Disable
Frequency 14.318 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 25mA