353VB3I14CT
CTS-Frequency Controls
Product No:
353VB3I14CT
Description:
XTAL OSC VCXO 14.3180MHZ HCMOS
Function Enable/Disable
Frequency 14.318 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 25mA