3546T-C-632-S
RAF Electronic Hardware
Product No:
3546T-C-632-S
Description:
HEX SWAGE STANDOFFPLAIN STEEL1/4
User Guide
Mfr RAF Electronic Hardware
Type Hex Standoff
Color -
Gender Female, Swage
Series -
Weight -
Package Bulk
Plating -
Features -
Material Steel
Product Status Active
Length - Overall 0.354" (8.99mm)
Diameter - Inside -
Diameter - Outside 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Screw, Thread Size #6-32
Threaded/Unthreaded Threaded
Between Board Height 0.219" (5.56mm) 7/32"