Home / Oscillators / 356C1536B4I2T
356C1536B4I2T
CTS-Frequency Controls
Product No:
356C1536B4I2T
Description:
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCMOS
Function Enable/Disable
Frequency 153.6 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 65mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA