Home / Oscillators / 356L1500B3C2T
356L1500B3C2T
CTS-Frequency Controls
Product No:
356L1500B3C2T
Description:
XTAL OSC VCXO 150.0000MHZ LVDS
Function Enable/Disable
Frequency 150 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 65mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA