Home / Oscillators / 356P3000B3I3T
356P3000B3I3T
CTS-Frequency Controls
Product No:
356P3000B3I3T
Description:
XTAL OSC VCXO 300.0000MHZ LVPECL
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type VCXO
Output LVPECL
Series 356P/L
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 300 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 88mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA