Home / Oscillators / 356P625B4C2T
356P625B4C2T
CTS-Frequency Controls
Product No:
356P625B4C2T
Description:
XTAL OSC VCXO 62.5000MHZ LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 62.5 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 88mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA