Home / Oscillators / 357LB3I020M0000
357LB3I020M0000
CTS-Frequency Controls
Product No:
357LB3I020M0000
Description:
XTAL OSC VCXO 20.0000MHZ HCMOS
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type VCXO
Output HCMOS, TTL
Series 357
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 20 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 20mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm