Home / Oscillators / 358C768B5C3T
358C768B5C3T
CTS-Frequency Controls
Product No:
358C768B5C3T
Description:
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ HCMOS
Function Enable/Disable
Frequency 76.8 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 65mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA