35J36RE-B
Ohmite
Product No:
35J36RE-B
Manufacturer:
Ohmite
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 36 OHM 5% 5W AXIAL
User Guide
Mfr Ohmite
Series -
Package Bulk
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 36 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 5W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.343" Dia x 1.000" L (8.70mm x 25.40mm)