
RAF Electronic Hardware
Product No:
3806-B-440-AL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
1/4_ROUND_SWAGE_STANDOFFS_0_136_
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7005
1.7005
5
1.4155
7.0775
10
1.27395
12.7395
25
1.1324
28.31
50
1.01897
50.9485
100
0.99066
99.066
250
0.962388
240.597
500
0.934078
467.039
1000
0.849158
849.158
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Swage |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.605" (15.37mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Screw, Thread Size | #4-40 |
| Base Product Number | 3806-B |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.500" (12.70mm) 1/2" |