Home / Tape / 3M GPH-110GF 1" CIRCLE-100/PK
3M GPH-110GF 1" CIRCLE-100/PK
3M (TC)
Product No:
3M GPH-110GF 1" CIRCLE-100/PK
Manufacturer:
3M (TC)
Description:
3M VHB TAPE 1" CIRCLE 100PK
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 23
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr 3M (TC)
Color Gray
Usage Bonding
Width 1.00" (25.40mm) dia
Length -
Series VHB™ GPH-110GF
Package Bulk
Adhesive Acrylic
Tape Type Double Coated, Double Sided
Thickness 0.0433" (43.3 mils, 1.100mm)
Shelf Life 24 Months
Product Status Active
Backing, Carrier Acrylic Foam
Shelf Life Start Date of Shipment
Temperature Range 300°F (149°C) Max