Home / Tape / 3M5558-4.5MMSQ-100
3M5558-4.5MMSQ-100
3M (TC)
Product No:
3M5558-4.5MMSQ-100
Manufacturer:
3M (TC)
Description:
TAPE INDICAT 0.18"X 0.18" 100PK
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr 3M (TC)
Color White
Usage Water Indication
Width 0.18" (4.50mm)
Length 0.18" (4.50mm)
Series 5558
Package Bulk
Adhesive Acrylic
Tape Type Indicator
Thickness 0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
Shelf Life 12 Months
Product Status Active
Backing, Carrier Polyester Film
Shelf Life Start Date of Manufacture
Temperature Range -
Base Product Number 5558
Thickness - Adhesive -
Thickness - Backing, Carrier -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)