Home / Crystals / 402F20022IDR
402F20022IDR
CTS-Frequency Controls
Product No:
402F20022IDR
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Ratings -
Frequency 20 MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms