Home / Crystals / 402WF20012IMR
402WF20012IMR
CTS-Frequency Controls
Product No:
402WF20012IMR
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 4PF SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 8990
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type MHz Crystal
Series 402W
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 20 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 4pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms