Home / Crystals / 402WF24022ITR
402WF24022ITR
CTS-Frequency Controls
Product No:
402WF24022ITR
Description:
CRYSTAL 24.0000 MHZ 6PF SMD
Type MHz Crystal
Series 402W
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 24 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 6pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms