Home / Crystals / 402WF25012IKR
402WF25012IKR
CTS-Frequency Controls
Product No:
402WF25012IKR
Description:
2.0MM X 1.6MM IOT ENHANCED QUART
Type MHz Crystal
Series 402W
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms