Home / Crystals / 402WF32015GKR
402WF32015GKR
CTS-Frequency Controls
Product No:
402WF32015GKR
Description:
CRYSTAL 32.0000 MHZ 8PF SMD
Type MHz Crystal
Series 402W
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 32 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms