Home / Crystals / 403C11A19M20000
403C11A19M20000
CTS-Frequency Controls
Product No:
403C11A19M20000
Description:
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type MHz Crystal
Series 403
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 19.2 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms