Home / Crystals / 403C11A20M00000
403C11A20M00000
CTS-Frequency Controls
Product No:
403C11A20M00000
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4323
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type MHz Crystal
Series 403
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 20 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms