Home / Crystals / 403C11A36M00000
403C11A36M00000
CTS-Frequency Controls
Product No:
403C11A36M00000
Description:
CRYSTAL 36.0000MHZ 10PF SMD
Ratings -
Frequency 36 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms