Home / Crystals / 403C23E26M69000
403C23E26M69000
CTS-Frequency Controls
Product No:
403C23E26M69000
Description:
CRYSTAL 26.6900MHZ 20PF SMD
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type MHz Crystal
Series 403
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 26.69 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms