Home / Crystals / 403C35D24M57600
403C35D24M57600
CTS-Frequency Controls
Product No:
403C35D24M57600
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF SMD
Ratings -
Frequency 24.576 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms