Home / Crystals / 403C35E13M00000
403C35E13M00000
CTS-Frequency Controls
Product No:
403C35E13M00000
Description:
CRYSTAL 13.0000MHZ 20PF SMD
Ratings -
Frequency 13 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms