Home / Crystals / 403I35D28M37500
403I35D28M37500
CTS-Frequency Controls
Product No:
403I35D28M37500
Description:
CRYSTAL 28.3750MHZ 18PF SMD
Ratings -
Frequency 28.375 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms