Home / Crystals / 403I35E19M66080
403I35E19M66080
CTS-Frequency Controls
Product No:
403I35E19M66080
Description:
CRYSTAL 19.6608MHZ 20PF SMD
Ratings -
Frequency 19.6608 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms