Home / Crystals / 403I35S30M00000
403I35S30M00000
CTS-Frequency Controls
Product No:
403I35S30M00000
Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ SERIES SMD
Ratings -
Frequency 30 MHz
Product Status Active
Load Capacitance Series
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms