Home / Crystals / 403WF12012IMR
403WF12012IMR
CTS-Frequency Controls
Product No:
403WF12012IMR
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 4PF SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 576
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type MHz Crystal
Series 403W
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 12 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 4pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms