Home / Crystals / 403WF25012IKR
403WF25012IKR
CTS-Frequency Controls
Product No:
403WF25012IKR
Description:
3.2MM X 2.5MM IOT ENHANCED QUART
Type MHz Crystal
Series 403W
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms