Home / Crystals / 405C11A13M56000
405C11A13M56000
CTS-Frequency Controls
Product No:
405C11A13M56000
Description:
CRYSTAL 13.5600MHZ 10PF SMD
Ratings -
Frequency 13.56 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms