Home / Crystals / 405I35B16M00000
405I35B16M00000
CTS-Frequency Controls
Product No:
405I35B16M00000
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 13PF SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1943
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Frequency 16 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 13pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms