Home / Crystals / 405I35E24M00000
405I35E24M00000
CTS-Frequency Controls
Product No:
405I35E24M00000
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Ratings -
Frequency 24 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms