Home / Crystals / 406I35D12M00000
406I35D12M00000
CTS-Frequency Controls
Product No:
406I35D12M00000
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 6824
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Frequency 12 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms