Home / Crystals / 406I35D64M00000
406I35D64M00000
CTS-Frequency Controls
Product No:
406I35D64M00000
Description:
CRYSTAL 64.0000MHZ 18PF SMD
Ratings -
Frequency 64 MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Obsolete
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C